Dlaczego lepiej jest zamawiać okna do budowanego domu jesienią i zimą, zamiast latem?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem budowy domu jest to, kiedy zamawiać poszczególne usługi i materiały budowlane. Dotyczy to oczywiście również okien. Warto wiedzieć, kiedy okna są najtańsze, czy lepiej jest zamawiać zimą, czy latem, a także: kiedy lepiej montować okna w budowanym domu: latem, co wydaje się naturalnym wyborem, czy lepiej jest jednak zaczekać na zimę z montażem okien w nowym budynku?

Zacznijmy od tego, kiedy okna są najtańsze. O jakiej porze roku najlepiej jest je zamawiać?

Odpowiedź brzmi oczywiście: zimą. Wtedy, gdy panuje najbardziej martwy z martwych sezonów, gdy za oknem śnieg, a nam cierpnie skóra na myśl o jakichkolwiek remontach na świeżym powietrzu. To właśnie dokładnie jest ten moment, kiedy trzeba jednak wejść do internetowych porównywarek cenowych dla okien, zebrać wszystkie wymiary, porównać koszty zamawiania okien w poszczególnych firmach i zabierać się do działania.Następnie, okna mogą tak naprawdę poczekać do pierwszych wiosennych promyków słońca. Trzeba jednak wiedzieć, że na takie czekanie nastawiają się wszyscy. A to oznacza, że wiosną dostępność ekip montujących okna będzie najmniejsza i nic się w tej kwestii nie zmieni aż do października. Dlatego, ponownie, zastanawiając się nad tym, kiedy najlepiej kupić okna, bo są wtedy najtańsze oraz kiedy montować okna: zimą, czy latem? Odpowiedź jest jedna: pracujmy w zimie.

Dodatkowym argumentem za zabraniem się do zamawiania okien zimą, a nawet późną jesienią, jest fakt, że w wielu przypadkach okna robione są na wymiar. Niestety, jest to tego rodzaju produkt, który nie leży na magazynie, tylko wytwarza się go na indywidualne zamówienie. To oznacza, że inwestor powinien zarezerwować sobie czas na odczekiwanie na wytworzenie okien. Im bardziej złożone projekty i kształty, tym więcej czasu rezerwują sobie producenci stolarki okiennej Poznań. Na długość realizacji zamówienia ma również wpływ kolor okna,a także preferencje dotyczące przeszkleń. Gdy są mało standardowe, czas ten się oczywiście wydłuża. Tego problemu oczywiście nie ma, gdy zamawiamy okna z katalogu, o prostym kształcie.

Zanim zdecydujesz się na zamówienie okien na budowę, odwiedź inne inwestycje, aby zobaczyć wypatrzone modele na żywo

Przestrzegamy w tym wszystkim przed zamawianiem okien jedynie na podstawie obrazków dostępnych w ofercie producenta stolarki okiennej Poznań. Zdecydowanie ważne jest, aby wybrać się na budowę, na której realizuje się już inwestycję z użyciem okien, które nas interesują – dokładnie tych modeli, które sobie upatrzyliśmy. Takie informacje powinien udostępnić nam producent okien Poznań.

Zimą czekają na nas lepsze ceny za stolarkę okienną

Jesień i zima to czas, kiedy producenci niekiedy stosują obniżenie cen, dodatkowe promocje. W miesiącach takich jak listopad, grudzień i styczeń można wynegocjować lepsze ceny za nowe okna, niezależnie od tego, czy dotyczy to stolarki okiennej drewnianej, czy z tworzyw sztucznych. Ze względu na to, że okna mogą czekać dowolną ilość czasu na montaż, warto zastanowić się nad takim optymalizowaniem kalendarza zakupów i budowy. Na pewno zyskamy na tym finansowo.

Ile trwa proces zakupu okien do budowanego domu?

Pamiętajmy też, że proces zakupu nie wygląda tak, że pewnego dnia wsiadamy do auta po śniadaniu i ruszamy na miasto, gdzie między siłownią rano, a kawą po południu odwiedzimy salon sprzedaży okien. Tak naprawdę, na początku zostaniemy zaatakowani obszerną ofertą katalogową. Następnie, dokonamy wstępnej wyceny. A ostateczne koszty poznamy dopiero po tym, jak producent zdejmie wymiary z otworów okiennych.

Czy okna można montować zimą w nowobudowanym budynku mieszkalnym?

Tak, okna przesuwne Grodzisk Wielkopolski lub tradycyjne można montować w nowowybudowanym budynku również zimą. Jednak istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, warunki atmosferyczne mogą wpływać na proces montażu, zwłaszcza jeśli występują ekstremalne temperatury, silne wiatry lub opady śniegu. Większość ekip budowlanych prosi o rozpoczęcie prac dopiero wtedy, gdy uzyskamy temperatury dodatnie. Dzieje się tak niezależnie od regionu naszego kraju – bardziej śnieżnego południa, czy bardziej wilgotnej północy lub bardziej mroźnych Mazur.

Jeśli montaż odbywa się zimą, istotne jest, aby pomieszczenie, w którym przeprowadzany jest montaż, było dostatecznie ogrzewane i osuszone, aby zapewnić odpowiednie warunki do pracy. Powinno się również dostosować techniki montażu i stosować odpowiednie materiały, które są odpowiednie do niskich temperatur. Szczególnie, gdy dotyczy to okien dachowych. W przypadku montażu okna dachowego zimą, należy zastosować odpowiednie środki ostrożności, takie jak zabezpieczanie miejsca pracy przed przypadkowym ześlizgnięciem się i upadkiem, utrzymanie stanu czystości na dachu, aby uniknąć poślizgu

Należy skonsultować się z producentem okien, aby uzyskać szczegółowe wskazówki dotyczące montażu w zimie. Ważne jest również przestrzeganie wszelkich lokalnych przepisów budowlanych i standardów, które mogą regulować proces montażu okien.