Masz pytanie? Napisz do nas

O firmie

Spółdzielnia ?Wielkopolanka" w Grodzisku Wielkopolskim jako zakład pracy chronionej założona została 26 lipca 1950 roku.

Początek działalności to wielobranżowa produkcja w zakresie:

  •   wykonawstwa galanterii drewnianej,
  •   szycia odzieży ochronnej        
  •   obróbki metalowej

Kolejne lata  to dalszy rozwój w kierunku produkcji kształtek styropianowych, wyrobów rynkowych, stolarki budowlanej, produkcji płytek obwodów drukowanych, regulatorów napięcia do samochodów fiat 126, 125, Polonez, maszyn rolniczych, silników wysokoprężnych, autotransformatorów regulacyjnych oraz kooperacji w dziedzinie montażu elektronicznego.

Produkcja wykonywana jest w trzech zakładach, dwa zlokalizowane są na terenie Grodziska Wielkopolskiego a trzeci w miejscowości Bukowiec, która oddalona jest 12 km i leży przy trasie Grodzisk Wielkopolski ? Nowy Tomyśl.

Lata 90 to dynamiczny rozwój produkcji kształtek styropianowych głównie do pakowania sprzętu gospodarstwa domowego i elektronicznego.  W tej dziedzinie Spółdzielnia współpracowała z największymi producentami pralek, kuchenek i piekarników. Odbiorcami kształtek byli:

  •     Wrozamet Wrocław później Fagor Mastercooc
  •     Amica Wronki
  •     Electrolux Siewierz
  •     BSH Łódź

Nadal dla potrzeb rynku produkowane są regulatory napięcia i autotransformatory regulacyjne.

Osobną formą działalności jest współpraca z partnerami zagranicznymi:

  •     firmą duńską w dziedzinie montażu zaworów gazowych,
  •     firmą niemiecką w zakresie montażu podzespołów elektronicznych.

Wdrożono produkcję jednoramowych okien i drzwi balkonowych ze szybami zespolonymi systemu EUROLINE ? 1. Okna uzyskały aprobatę techniczną  ITB  AT-15-6672/2005 i europejski znak jakości CE , jest to deklaracja producenta, że odpowiadają one istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

W dziedzinie stolarki otworowej realizujemy zlecenia indywidualne jak i duże inwestycje budowlane. Okna uzyskały także akceptację konserwatora zabytków, dlatego wiele zrealizowanych zamówień to wymiana okien w strefach zabytkowych.

Spółdzielnia zajmuje się także produkcją i montażem wewnętrznych okiennic drewnianych, które w większości przeznaczone są dla odbiorców zagranicznych. Na indywidualne zamówienia produkowane są drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne.

 

Zapraszamy do naszego Punktu Przyjęć Stolarki w Grodzisku Wlkp. przy ul. Garbary 23.